Přeskočit na obsah

KURZ

RESPEKTUJÍCÍHO PŘÍSTUPU

Chcete mít doma s dětmi pohodu, ale nevíte, jak na to? Rozhodli jste se, že už na své děti nebudete křičet, ale stejně se nakonec nedokážete ovládnout? Chcete mít důvěru svých dětí, ale máte pocit, že dokud nezakřičíte, tak vás nikdo nevnímá? Jste už unavení z neustálého odmlouvání, dohadování se a vydírání?

POJĎME TO SPOLEČNĚ ZMĚNIT!

KURZ RESPEKTUJÍCÍHO PŘÍSTUPU SE SKLÁDÁ ZE TŘÍ SAMOSTATNÝCH WORKSHOPŮ:

  1. Respekt a důvěra jako základ vztahu

Na prvním workshopu se dozvíte základní principy respektujícího přístupu k výchově a praktické tipy, jak postupnými krůčky dojít k větší pohodě v celé rodině. Naučíte se techniky práce na sobě samém i jak přistupovat k dětem, aby si vás vážily a chtěly vás následovat. A protože alfou a omegou vztahů je důvěra a komunikace, odcházet z kurzu budete s jasným návodem, jak na to.

2. Hranice při výchově dětí

Na druhém workshopu se podíváme na to, co jsou to vlastně hranice ve výchově, proč je děti potřebují a jaké důsledky přináší jejich nesprávné nastavení. Dozvíte se konkrétní tipy, jak hranice nastavovat tak, aby v tom bylo dobře všem v rodině. Podíváme se na praktické příklady nastavování hranic, jak se naučit hranice komunikovat a zjistíme, jaký dopad má na nás samotné, když si své vlastní hranice neumíme nastavit.

3. Práce s emocemi dětí i rodičů

Mohou být naše děti emocionálně vyrovnané, když to my dospělí často sami neumíme? Emoce jsou naprosto přirozenou součástí každého člověka. Jako malé děti jsme byli často vedeni k tomu, že některé emoce jsou špatné a tudíž je lepší je potlačit a neukazovat. Byli jsme za ně trestáni a ponižováni, bylo špatné ukázat, že nás něco bolí nebo plakat a ventilovat vztek. Přemýšleli jste někdy jakou souvislost mají emoce a nemoci jako je třeba rakovina? Pojďme děti naučit, že to, jak se cítí, je v pořádku a buďme jim průvodcem, který jim ukáže cestu, jak se s emocemi vyrovnat.

KDE: PREZENČNĚ: Colben centrum, Kolbenova 40, Praha 9 – Vysočany (metro Kolbenova) nebo ONLINE živě

Workshopy se uskuteční prezenčně v Colben centru. Pokud to do Prahy máte daleko, workshopy budeme přenášet i živě online, takže se můžete připojit v daný čas odkudkoliv a zároveň budete mít možnost se lektorů ptát a odnesete si tak z kurzu maximum. Pokud v daný čas nemůžete, zašleme vám záznam, který si můžete pustit ve chvíli, kdy se vám to bude hodit a dokonce i několikrát za sebou, aby vám neunikla žádná informace.

CENA:

  • Celý kurz (3 workshopy) prezenčně: 1 650 Kč
  • Celý kurz (3 workshopy) online: 1 170 Kč
  • 1 workshop prezenčně: 630 Kč
  • 1 workshop online: 470 Kč
  • Záznam 1 workshopu: 250 Kč

Maximální kapacita prezenčních workshopů je 25 osob, minimální počet nutný pro konání workshopu je 7 osob.


LEKTORKY:

KAMILA BROULÍKOVÁ

Zakladatelka Malého průvodce, matka dvou dcer, spoluzakladatelka svobodné demokratické školy. 

Respektujícímu přístupu se věnuji od roku 2015. Vše to začalo narozením mé starší dcerky. Uvědomění, že nechci opakovat zažité vzorce chování. Bohužel jsem si tenkrát respektující přístup spíše vyložila jako tzv. volnou výchovu, kdy je důležité, aby hlavně mé dítě neplakalo a nebylo naštvané. Po čase se ukázalo, že to není funkční způsob a navenek se dostaly hranice, které považuji při výchově dětí jako klíčové pro vzájemnou spokojenost na obou stranách. Ráda bych v kurzech předala své zkušenosti z této celoživotní cesty, která nikdy nekončí.  

IVONA ZÁLEŠÁKOVÁ

Již od útlého věku silně vnímám, jak se většinou jen cyklíme ve stejných vzorcích rodiny i společnosti, a to mne dříve trápilo. Jak už to bývá, ze začátku hnána i touhou vysvobodit sama sebe z traumat a nemocí, jsem prošla cestou zkoumání nejednoho směru a přístupu k lidské psychice, emocím i tělu. Nyní jako akreditovaná terapeutka Psycho-energetické transformace jsem pomocnicí na cestě k vyššímu sebeuvědomění a svobodnějšímu prožívání života. Jsem také chůva s respektujícím přístupem k dětem a ty starší zase učím francouzský jazyk, tudíž se zabývám i výchovou a vzděláváním v širším kontextu. 

KATEŘINA PROCHÁZKOVÁ

www.radostneuceni.cz

Pedagogika je mou celoživotní volbou a radostí. Profesně se vnímám jako průvodce dětí k jejich vlastní radosti z učení a poznávání světa. Zajímám se o moderní metody vzdělávání a inovativní přístupy, které jdou dětem „naproti“. Jsem autorkou projektu Radostné učení, kde základním vzdělávacím pilířem je hra a prožitkové učení. Součástí je i laskavá podpora pro rodiče, začínající učitele nebo pedagogy volného času (příspěvky na blogu, konzultace, kurzy, mentoring aj.).