Přeskočit na obsah

#BeColbenInfluencer

Přihlaš se

Pokud už všechno víš a chceš se přihlásit, tak hurá do toho.

Zjisti víc

Pokud máš nějaké dotazy ohledně toho, co Tě při naší spolupráci čeká nebo jak bude probíhat výběr, sepsali jsme odpovědi na nejčastější otázky.

FAQ

Tady najdete odpovědi na nejčastější dotazy k naší výzvě #BeColbenInfluencer:

Můžu se taky přihlásit?

Pokud žiješ ve Vysočanech nebo Hloubětíně v Praze 9 (nebo blízkém okolí) a je ti alespoň 8 let, tak jednoznačně ano. Natoč krátké video o sobě a o tom, co tě baví a pošli nám ho.

Jak a kam mám video poslat?

Video pošli na email info@colbencentrum.cz. Pokud by bylo video větší než kolik se vejde do tvého emailu (většinou 25MB), tak ho nahraj na https://uschovna.cz/poslat-zasilku, zadej svoji emailovou adresu, jako příjemce dej info@colbencentrum.cz a odešli ho. My si ho stáhneme a dáme ti vědět, že dorazilo v pořádku až k nám.

Co má ve videu být?

Obsah videa je zcela na tobě. Rádi uslyšíme něco o tobě, můžeš nám ukázat, co tě baví, v čem jsi dobrá/ý nebo nám říct, proč bychom měli spolupracovat právě s tebou. Video nemusí být dlouhé, záleží, kolik nám toho chceš sdělit. Videa nebudeme nikde sdílet, slouží jen pro účely přihlášky.

Co se stane po odeslání videa?

Tvé video poctivě zkoukneme a maximálně do 14 dní se ti ozveme zpět na email s výsledkem a dalším postupem.

Podle čeho budete influencery vybírat? A kolik nás bude?

Hledáme parťáky, které bude vzájemná spolupráce bavit. Chceme, aby influenceři Colben centra byli nadšení, sami sebou, dokázali nám říct otevřeně svůj názor a byli zároveň ochotni hledat společná řešení. Neměli by se bát přicházet s novými nápady a učit se novým věcem. Budeme vybírat víc influencerů, přesný počet není limitovaný. Vše záleží na tom, jak se nám bude líbit tvoje video.

Co budu jako influencer dělat?

Budeš natáčet videa o tom, jak trávíš svůj čas v Colben centru, co ti přijde u nás v lokalitě zajímavé, tipy na akce, které ti tu připadají zajímavé i to, co tě zajímá a baví. Bude to o společné domluvě, nic ti nebudeme diktovat a do ničeho tě nebudeme nutit. Důležité je, aby nás všechny vzájemná spolupráce bavila.

Můžu si točit, co chci? Jak budete videa kontrolovat?

Určitě budeš moct točit i to, co chceš ty. Na začátku spolupráce si však domluvíme pravidla, co ve videích být může a co už je pro nás za hranou. Videa, která budeme zveřejňovat pod hlavičkou Colben centra budeme chtít nejdřív vidět. Přeci jen musíme dodržovat zákony a hlavně vás chceme chránit před nástrahami internetu. Pokud bychom však opakovaně naráželi na to, že tvá videa nesplňují pravidla, která jsme si dohodli, budeme muset naši další spolupráci znovu zvážit.

Jak mi s natáčením budete pomáhat?

V Colben centru budeš mít k dispozici vybavenou natáčecí místnost, můžeš si půjčit vybavení a budeš mít zdarma přístup na kurzy a akce pořádané Colben centrem. Zároveň se budeš moct učit od profesionálního kameramana, potkat se se známými influencery a pomůžeme ti, aby tvá videa vidělo, co nejvíc lidí.

Kdo jsou ti profesionálové a influenceři, od kterých se budeme učit?

Vždycky před plánovanou spoluprací s profesionály, ti dopředu pošleme jejich jména, informace a formu, jakou bude vaše spolupráce s nimi probíhat. Budete mít právo spolupráci s konkrétním profíkem odmítnout, pokud nám k tomu řeknete své důvody. Vaše rodiče tak budou předem vědět, s kým trávíte svůj čas a v případě nějakých pochybností se s profesionálem mohou potkat předem.

Kde budou moje videa k vidění?

Videa budeme přidávat na profily Colben centra na sociálních sítích (TikTok, Facebook, Instagram, youtube), některá můžeme využít i na těchto webových stránkách. Všechna svá videa můžeš postovat i na svých účtech na sociálních sítích.

Jak často budu muset videa točit?

Na intenzitě se budeme domlouvat průběžně i podle období a příležitostí k natáčení. Bude záležet i na tvých časových možnostech, nicméně počítej, že alespoň 2 videa měsíčně by bylo dobré připravit. Pokud si chceš budovat síť fanoušků, je lepší zveřejnit alespoň 1 video týdně.

Jak dlouho bude spolupráce trvat?

Tak dlouho, dokud to tebe i nás bude bavit. Kdykoliv se můžeš rozhodnout, že už s námi dál pracovat nechceš a spolupráci ukončíme. Stejně tak, pokud naše spolupráce nebude vyhovovat nám a nenajdeme spolu způsob, jak to změnit. Za ukončení spolupráce ti nehrozí žádné pokuty. I po skončení spolupráce můžeš samozřejmě naplno využívat Colben centrum stejně jako ostatní.

Kolik mě to bude stát?

Bude tě to stát tolik času, kolik budeš ochotná/ý do toho vložit. Platit nám nebudeš muset nic. Mentory, prostory i půjčování věcí a techniky platíme my. Na oplátku od tebe budeme chtít zodpovědný přístup k tomu, co budeš dělat. Chceme se učit od tebe a zároveň ti předávat to, co už jsme se mohli naučit my. Naše spolupráce tak bude prospěšná nám všem stejně.

Musím mít nějakou techniku nebo mi všechno dáte?

Podmínka to není, nicméně pokud máš k dispozici třeba nějaký mobil nebo jednoduchý foťák, je to lepší. Pokud ne, tak ti půjčíme foťák, pro natáčení v prostoru Colben centra. Prozatím ti nebudeme moct půjčovat techniku domů, nicméně do budoucna bychom chtěli dojednat sponzory i pro naše influencery. Počítač i software pro úpravu videí budeš mít v Colben centru také k dispozici.

Budu to dělat zadarmo?

Zadarmo určitě ne 😉 Věříme, že ti naše spolupráce dá hodně. Jako odměnu za spolupráci budeš navíc dostávat naše interní digitální peníze, za které si v Colben centru budeš moct koupit, co budeš chtít. A jistě tě potěší i dárky, které od nás budeš dostávat, jako třeba oblečení s logem Colben centra, slevové poukázky do partnerských obchodů i hodnotnější věci, které ti usnadní natáčení videí i mimo Colben centrum.

Kdy začne naše spolupráce?

Jakmile vybereme influencery, začneme spolupracovat. Otevření Colben centra je plánované na podzim 2022. Do té doby budeme natáčet hlavně o přípravách, o tom, co v Colben centru bude a taky o vás samotných. Zároveň se budeme poznávat a nastavovat si spolupráci tak, abychom byli všichni spokojení.

Budu muset já nebo mí rodiče něco podepsat?

Pokud ti ještě nebylo 18 let, budou tvoji rodiče muset s naší spoluprací určitě souhlasit. Kvůli zákonům, které musíme dodržovat, si budeme muset písemně odsouhlasit nějaká pravidla jako je např. souhlas se zpracování a uveřejňováním tvého jména, fotek, věku apod. Dokumenty nám připraví právník. Bez toho to zřejmě nepůjde.

Můžu vám věřit? Nejste pedofilové?

To je dobře, že jsi opatrná/ý! Pedofilové rozhodně nejsme 🙂 Ba naopak budeme videa usměrňovat, aby byla slušná. Budeme tě i učit o tom, jak na internetu někomu nenaletět a jaké chování není vhodné. Něco víc o nás si můžeš přečíst tady webu.

Jak to, že jsem o Colben centru ještě nic neslyšel/a?

Colben centrum ještě není otevřené. Už téměř rok všechno připravujeme, domlouváme se s vedením Prahy 9 a směřujeme k tomu, abychom to vše udělali, co nejlépe. Zatím jsme veřejně o Colben centru nemluvili. Tohle je ale první vlašťovka a od teď už o Colben centru budeš slýchat často 🙂 Chceme, aby s námi byli naši influenceři od úplného začátku a proto jako první hledáme právě vás.

Kde to centrum bude stát?

Colben centrum bude stát  kousek od parku Zahrádky, zhruba 5-10 minut pěšky od bistra. Přesné místo vám řekneme hned, jakmile budeme mít podepsané všechny smlouvy s vedením městské části Prahy 9. Než bude centrum otevřené, budeme se scházet v parku Zahrádky a okolí.

Rodiče mi nechtějí dovolit, abych se přihlásil/a. Co s tím?

V první řadě je důležité pochopit, že tví rodiče tě mají rádi a bojí se, aby se ti něco nestalo. Neznají nás, o Colben centru nikdy neslyšeli – zřejmě se bojí, že je to celé nějaký podvod. Zkus se rodičů zeptat, jaký je jejich důvod a co by jim mohlo pomoct. Můžeš jim zkusit navrhnout, ať nám napíšou email nebo zavolají, rádi se s nimi potkáme a vše jim osobně vysvětlíme. Pokud ani potom ti rodiče nebudou chtít dovolit stát se influencerem, nezoufej. Určitě v Colben centru najdeš něco dalšího, co tě bude bavit 🙂

Máš další otázky? Napiš nám je na info@colbencentrum.cz a my ti je rádi zodpovíme.