Přeskočit na obsah
cyklistika Colben

Kolokroužek pro děti

na pumptracku

Investice do pohybu a vzdělávání je to nejcennější, co můžeme našim dětem dát! Už od ranného věku se děti díky sportu učí lásce k pohybu, zdravému životnímu stylu a zdravému trávení volného času. Jedním z nejpřirozenějších sportů pro člověka je i jízda na kole. Jakmile se jednou naučíte jezdit na kole, tak to už nikdy nezapomenete. Pojďme děti naučit jezdit na kole správně a bezpečně hned na začátku!

Ve novém zkráceném kurzu jízdy na kole se děti budou učit správné technice jízdy na kole, zručnosti, ale i bezpečnosti. Kurz bude probíhat do konce října 1x týdně, každá lekce má 90 minut a dětem se bude věnovat cyklistický profík a certifikovaný instruktor Pavel Zvěřina. Od dubna bude kurz pokračovat.

Ukázková lekce zdarma proběhne v rámci akce PUMParáda ve čtvrtek 21. září 2023 na pumptracku v areálu Colben centra. Kola v dobrém technickém stavu a helmy/chrániče s sebou!

TERMÍN KURZU: každé úterý od 3.10. do 31.10. 2023

 • 16:00 – 17:30 – děti narozené 2018 a mladší
 • 17:30 – 19:00 – děti narozené 2017 a starší

Tréninky budou probíhat pumptracku ve volnočasovém areálu Colben centra ve skupinách dětí stejného věku a schopností.

PRO KOHO: pro děti od 4 let, které už umí jet na kole samy

KURZ: 5 lekcí dle termínu po 90 min

CENA: 1 250 Kč

LEKTOR: Pavel Zvěřina (instruktor terénní cyklistiky ITC)

S SEBOU: vlastní kolo v dobrém technickém stavu, cyklistická helma, doporučujeme alespoň základní chrániče kolen, pití a zdravou svačinu

Jak bude kurz probíhat?

Děti se na kurzu budou učit správné technice jízdy na kole, nášlapech a bezpečnosti. Jízda bude probíhat jak na pumptrackové dráze, tak okolo ní, kde se děti budou učit a zlepšovat svoji zručnost při jízdě po rovině a v terénu. Při lekcích budou používány i různé pomůcky jako kužely apod., které dětem lekci zpestří.

O lektorovi:

PAVEL ZVĚŘINA se jízdě na horském kole věnuje od počátků, už kolem roku 1990. Velkou část profesní kariéry strávil v cyklistické prodejně a servisu. V roce 2020 začal předávat nabité zkušenosti veřejnosti a v roce 2021 získal licenci instruktora ITC-C. Krom cyklistiky se věnuje i focení a baví ho moderování.

www.pavelzverina.com

Proč učit děti jezdit na kole?

Jízda na kole přináší dítěti celou řadu benefitů. Je totiž ideální kombinací zábavy a pohybu na čerstvém vzduchu, který má pozitivní vliv nejen na dětské tělo, ale i mysl. Proč je kolo pro děti skvělým kamarádem a jaké jsou výhody jízdy?

 • Posiluje kardiovaskulární systém – Jízda na kole je jednou z nejvhodnějších sportovních aktivit, která pomáhá rozvíjet plíce a srdce dítěte.
 • Procvičuje balanc a rovnováhu – Zlepšuje koordinaci pohybů, rovnováhu a koncentraci, což děti ocení i v dalších sportech.
 • Buduje svalovou hmotu – Jízdou na kole dítě posiluje svaly dolních končetin i celého těla.
 • Posiluje imunitní systém – Díky kolu se děti dostanou na čerstvý vzduch a na sluníčku načerpají nezbytný vitamín D, otužují se a zvyšuje se jejich imunita. 
 • Uvolňuje stres a zlepšuje náladu – Děti můžou venku „vyšlapat“ třeba náročný školní den, hádku s kamarádem nebo jinou nepříjemnost, která je trápí.
 • Snižuje riziko obezity – Jízda na kole je perfektní k udržení zdravého aktivního životního stylu.
 • Zlepšuje usínání a odstraňuje problémy se spánkem – Přiměřená fyzická aktivita pomohou zklidnit rozbouřenou mysl a vybít přebytečnou energii. 
 • Buduje sebedůvěru – Jízda na kole zvyšuje sebevědomí dětí a se učí přijímat zodpovědnost za svou jízdu.
 • Učí zdravému pohybu a lásce ke sportu – Kolo se pro dítě může stát celoživotní láskou. Je proto velmi důležité, aby první dojem z jízdy dopadl na jedničku. 
 • Kolo je eco friendly – Už žádné mamataxi a zbytečné jízdy autem, přesuny do školky, do školy i na kroužky můžete společně zvládnout i na kole!

UPOZORNĚNÍ:

Jako u každého sportu se může v rámci jízdy na kole stát, že dítě spadne. Jako podmínka účasti na lekci je proto vlastní kolo v dobrém technickém stavu, helma a doporučujeme dětem i chrániče – ideálně alespoň na kolena a postačí i základní chrániče z běžného sportovního obchodu. I přes všechna opatření se může stát, že si dítě při lekci ublíží – od odřenin až po vážnější zranění. Na místě odřeniny a škrábance ošetříme, v případě vážnějších zranění bude samozřejmě dítěti poskytnuta potřebná pomoc dle úrazu a neprodleně kontaktován rodič. Kdo nic nedělá, nic nezkazí!