Přeskočit na obsah

Pumptrack

Volnočasový areál Colben centrum

Volnočasový areál Colben centrum nabízí od srpna 2023 novou pumptrackovou dráhu otevřenou pro veřejnost v období od dubna do října. Jedná se o hliněný okruh pro každého a část se skoky pro zkušenější cyklisty. Okruh dlouhý 77m se skládá ze 14 vlnek a 3 klopených zatáček.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možné projíždět i bez šlapání. Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat a zvyšovat rychlost. Princip pumptracku spočívá v tom, že kolo je poháněno setrvačností a jezdec mu v tom pomáhá pohybem těla a střídavým tlakem na přední a zadní kolo, tak zvaným “pumpováním”.

Připravujeme společné tréninky pro děti, plánujeme organizovat vyjížďky na kole nebo tu pořádat atraktivní závody či jiné akce. 

Za stavbou tohoto pumptracku stojí zkušení profíci z oboru: Jiří “Hubajz” Hubínek (Local Trails) – závodník na sjezdových tratích doma i v zahraničí, vítěz v kategorii Masters Českého poháru v letech 2019 a 2022 a Michal “Čerf” Červenka – známá osobnost českého MTB, profi-biker a držitel světového rekordu na pumptracku bez řetězu. Přijďte se sami přesvědčit, co tito borci dovedou postavit!