Přeskočit na obsah

EBRU

kurz malování na vodní hladinu

Turecká technika malování na vodní hladinu EBRU je vhodná pro každého bez ohledu na věk a umělecké zkušenosti. Speciálními barvami se vytváří obrazy na vodní hladině, které se následně otisknou na papír nebo další předměty. Přijďte se naučit něco nového, vytvořit si krásné originální dekorace a odpočinout si od všedních starostí na workshop s Anastasiji.

TERMÍNY KURZU:

  • pátek 15. prosince 2023 od 19:00 do 21:00
  • středa 17. ledna 2024 od 19:00 do 21:00
  • pátek 9. února 2024 od 19:00 do 21:00

Lekce se uskuteční při minimálním počtu 4 osob.

CENA ZA KURZ: 799 Kč

(V ceně kurzu je zahrnut veškerý materiál – barvy a papíry pro otisk obrázků, drobné občerstvení)

KAPACITA: 6 osob

LEKTOR: Anastasija

KDE: Colben centrum, Kolbenova 40, Praha 9 (metro Kolbenova)

Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 10 let.


Co Vás na kurzu čeká:

Během kurzu získáte veškeré teoretické i praktické znalosti, seznámíte se s historií a vším co potřebujete znát pro tvorbu touto starobylou technikou EBRU, která pochází z 11. století. Naučíte se několik základních vzorů, které vytvoříme pomocí drátků a hřebínků na hladinu speciálního vodního roztoku.

K dispozici budete mít širokou paletu barev, každý svoji pracovní nádobu, dostatek papíru, na který si své obrazy budete obtiskovat a které si doma můžete jednoduše zarámovat. Vytvoříte tak nádherné dekorace pro svůj byt nebo originální dárky pro své blízké a přátele.

Klademe důraz na individuální přístup. Kurz je veden v malé skupince max. 6 účastníků, lektorka tak má dostatek prostoru věnovat se každému individuálně. Kurz je proto vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé kreativce.

Na kurz je vhodné přijít v oblečení, které se případně může lehce zašpinit.

O lektorce:

Lekce vede skvělá lektorka Anastasija, která pochází z Běloruska a více jak 10 let žije v Praze. Po práci ve svém volném čase se začala věnovat výtvarné technice malování na vodní hladinu EBRU, která si ji rychle získala svou originalitou a krásou. Vyrábí cokoliv od šátků až po záložky do knih a své dovednosti ráda předává dál na svých workshopech. Ráda sleduje, jak v sobě každý díky technice Ebru objevuje tvůrce a překvapuje svými výtvory sám sebe.