Přeskočit na obsah

Cvičení pro těhotné

Kurz

„Porod je jako rande naslepo, při kterém ale na 100% víš, že potkáš lásku svého života.“ (neznámý autor)

Pojďte se s námi připravit na porod… Během těhotenství je důležité provádět cvičení, které je bezpečné a podporuje zdraví matky i plodu. Skupinová cvičení pro těhotné ženy mohou být skvělou volbou, protože vám umožňují cvičit ve společnosti dalších těhotných žen a získat podporu a motivaci od lidí, kteří procházejí podobnými zkušenostmi.

TERMÍN: každou středu 8:00 – 8:50

ZKUŠEBNÍ LEKCE: středa 4. října 8:00 – 8:50 (cena 200 Kč/lekci) – na zkušební lekci se registrujte ZDE

POČET LEKCÍ V KURZU: 15 (od 11.října 2023 do 21. ledna 2024)

CENA ZA KURZ: 4 500 Kč

V případě nenaplnění kapacity kurzu, bude umožněn jednorázový vstup.

KAPACITA KURZU: 9 osob

LEKTORKA: Ivana Lovasová

Bezpečnost cvičení je nutné individuálně konzultovat s ošetřujícím lékařem. Pro účast v kurzu bude vyžadován souhlas lékaře a podpis informovaného souhlasu.

  1. Bezpečná cvičení navržená tak, aby byla bezpečná a vhodná.
  2. Cvičení přizpůsobená těhotenství,která jsou speciálně zaměřena na posílení svalů, které jsou během těhotenství více zatěžovány (např. břišní svaly, pánevní dno).
  3. Protahování a uvolňování sloužící ke zmírnění napětí.
  4. Pozitivní a podporující prostředí, kde se můžete setkat s dalšími těhotnými ženami, sdílet své zkušenosti a získat podporu od lidí, kteří procházejí podobným obdobím.
  5. Specializovaná instruktorka, která má specializované znalosti týkající se cvičení a pohybu během těhotenství. Může vám poskytnout rady týkající se správného držení těla, dýchání a úprav cvičení.
  6. Zohlednění individuálních potřeb a schopnost přizpůsobit cvičení individuálním potřebám účastnic, například pokud máte nějaké zdravotní omezení nebo specifické požadavky.
  7. Cvičení na posílení pánevního dna, která mohou pomoci připravit pánevní dno na porod a podpořit jeho zotavení po porodu.
  8. Variabilní cvičební aktivity, jako je jóga, pilates, cvičení s míčem a další.
  9. Při účasti na skupinových cvičeních je důležité naslouchat svému tělu a respektovat své individuální limity.

O lektorce:

Ivana Lovasová

Ivana se věnuje vedení cvičení a tréninků pro širokou veřejnost (Devítka v pohybu, osobní fitness trenér), pro kojence a batolata, těhotné i osoby po porodu a také se specializuje na stravování jak miminek, starších dětí až po stravování během těhotenství, v období kojení, po porodu. Ivanino odhodlání sdílet znalosti je evidentní v jejím mnohostranném přístupu. Neustálé vzdělávání prostřednictvím různých školících kurzů ukazuje její neochvějné odhodlání mít pozitivní dopad na životy druhých.

Ivana Lovasová