Přeskočit na obsah
Mechové obrazy - workshop

Mechové obrazy – workshop

Plníte si sny? Nemusí to být velké věci, sny mohou mít i menší rozměry a mohou se třeba i pověsit na zeď.

Eva, spoluzakladatelka Colben centra, v hlavě nosí jeden sen už dlouho – vytvořit si vlastní mechový obraz. A protože je nejen kreativní, ale také žena činu, dává tomuto snu reálné obrysy. Už delší dobu studuje, jaké komponenty a pomůcky jsou potřeba, jaké tvůrčí postupy existují a ráda se o to s vámi na workshopu podělí. Tvorba mechového obrazu může být krásná aktivita, ze které navíc vznikne něco naprosto originálního, čím potěšíte sebe nebo někoho blízkého.

Jdete do toho s ní?

TERMÍN WORKSHOPU:

sobota 3. února 2024 od 10:00 do 12:00

Minimální počet účastníků: 4

Kapacita workshopu: 10 osob

CENA: 1 700 Kč (v ceně je veškerý materiál a pomůcky na 1 obraz o velikosti 30 – 40 cm, na místě již nebudete nic doplácet)

Pro dospělé a děti 12+.

Přihlášky jsou možné do 25.1.2024 do 20:00.


O mechových obrazech

Originální dílo tvořené ze stabilizovaného mechu – jedná se o 100% přírodní mech. Mech je zakonzervován tak, že si zachová svou strukturu, barevnost i hebkost několik let až desetiletí, a to bez jakékoli údržby. Je antistatický (odpuzuje prach a drobné nečistoty), bezúdržbový, neláme se ani nedrolí, udržuje si stálou barvu, takže působí jako živý a nepotřebuje vodu ani slunce. Takto upravené mechy jsou neškodné pro lidské zdraví, dokonce zlepšují vzduch v místnosti a regulují vlhkost. Můžete tak mít kousek přírody u vás doma.

Existuje mnoho druhů mechů (plochý, kopečkový, sobí…), ze kterých je možné tvořit krásné mechové dekorace. Kterou si zvolíte vy?

Jak dlouho obraz vydrží?

Při dodržení pár podmínek je životnost obrazů a dekorací až 10 let. Dlouhou životnost a původní vzhled zajistíte jednoduše tím, že obraz umístíte tak, aby se vyhnul přímému slunečnímu záření (není odolný vůči UV záření), topení, klimatizaci, krbu apod. Velmi důležité je dodržet v místnosti přirozenou vlhkost vzduchu, optimální teplota pro stabilizovaný mech je 5-30°C. Není vhodné mech umisťovat do blízkosti umyvadel a sprchových koutů, kde hrozí namočení.