Přeskočit na obsah

Přijďte si poslechnout poutavou přednášku o minulost naší devítky – konkrétně Vysočan. Společně se vypravíme historií prehistorických osídlení, přes stavby továren až ke stavbě metra a současné revitalizaci opuštěných komplexů dílen a montoven. Těšit se můžete na známá a ikonická místa, ale i téměř zapomenuté příběhy a zákoutí. Na přednášku budou volně navazovat komentované procházky konkrétními lokalitami (Devítková místa a jejich proměny – procházkou).

Po celou dobu přednášky bude pro vás otevřeno Colben Café.

TERMÍN: pátek 12. ledna 2024 od 17:00 do 18:30

CENA: 180 Kč/os., snížené vstupné 90/Kč pro seniory nad 65 let

KDE: Colben Centrum, Kolbenova 40, Praha 9 (za metrem Kolbenova)

PŘEDNÁŠEJÍCÍ: Bc. Jakub ŠvihelKuba miluje kempování, výlety a chození do přírody, ve které se skvěle vyzná. Je zkušeným táborovým vedoucím i vedoucím kroužků a působí v dětském turistickém oddíle Sůvy. Jeho oblíbeným koníčkem je ale také historie, kterou se rád toulá v knihách i terénu a umí o ní poutavě vyprávět. V současné době se věnuje studiu muzejnictví na FF Univerzity Karlovy a v letní sezóně provází na Zámku Český Krumlov.

* Snížené vstupné vyberte při registraci v posledním kroku “Vyberte způsob úhrady” v pravé části obrazovky z rozevíracího menu na řádku Rezervace.