Skip to content

SUMMER CAMP

Věděli jste, že na rozhraní Libně a Proseka byla nalezena kostra mamuta z doby ledové? Že se Emil Kolben vydal ve svých čtyřiadvaceti letech na dlouhou cestu lodí do USA, aby se pokusil dostat co nejblíž k Thomas Alva Edisonovi? Nebo, že v bývalých zahrádkářských koloniích ČKD u Rokytky žijí v zemi vzácné včely samotářky? Nechte své děti objevovat a zkoumat historii a přírodu v okolí říčky Rokytky a na území Prahy 9.

TERMÍN: 12. srpna – 16. srpna 2024, vždy 8:30 – 17:00

PRO KOHO: děti od 6 do 13 let

KAPACITA: 20 dětí

CENA: 1 750 Kč

V ceně není zahrnuto celodenní stravné s pitným režimem v ceně 350Kč/den.

VEDOUCÍ: Pavlína Ráslová, Jakub Švihel

 

 

 

 
Co vás na táboře čeká:

Týden plný zajímavostí z historie Prahy 9 a jejího okolí a poznávání přírody kolem Rokytky. Děti si vyzkouší archeologický průzkum okolí s mapou, tvořit z hlíny pravěké nádoby, plést provazy, vrátí se ke kořenům agrozemědelství, dozví se, jak zde lidé dříve žili a starali se o zvířata a mnoho dalších zajímavých aktivit. Navštíví slavné památky, vyzkouší si pohanské rituály a zahrají si hru na vynálezce. V rámci přírodovědeckých dnů se vydají do přírody na Devítce, kde je čeká ornitologická vycházka a povídání o zvířatech, která se vyskytují v biokoridoru v okolí Rokytky nebo Hořejšího rybníka. Při troše štěstí uvidí místního ledňáčka, volavku i zajíce.

Pavlína Ráslová je pedagog volného času, vystudovala Přírodovědeckou fakultu Karlovy univerzity a má bohaté zkušenosti s vedením táborů a prací s dětmi. Pavlína pozná ptáky dle jejich zpěvu, miluje psy a příležitostně vysílá jako host na Rádiu Junior.

Jakub Švihel studuje historii na Karlově univerzitě a pracuje na zámku Český Krumlov. Dětem dokáže poutavou formou předat spoustu zajímavých informací o historii nejen Prahy 9 a naučí je praktické dovednosti, se kterými se dnes už děti často nesetkávají, o to víc je však baví.

Vypusťte děti na objevnou cestu, která je v Colben centru čeká!