Přeskočit na obsah

COLBEN club

Volnočasový klub pro školní děti

Vozíte děti každý den po vyučování ze školy na kroužek a pak zpět? Platíte dětem na každý den jiný kroužek, aby o ně bylo postaráno a vy jste se mohli věnovat své práci aniž byste se museli bát o to, kde a s kým tráví svůj volný čas? Jste už unavení z taxikaření a organizování aktivit pro děti po školním vyučování? Máme pro vás řešení – od října 2023 otevíráme Colben club, volnočasový klub pro školní děti.

CO TO JE COLBEN CLUB?

Každý všední den od 13 do 16 hod bude celý prostor Colben centra vyhrazen školním dětem. Děti budou ve vybrané dny docházet po vyučování ze školy do Colben centra, kde si sami budou moct vybrat, jak svůj čas budou trávit. K dispozici jim bude po celou dobu dospělý mentor, který jim přirozenou formou bude nabízet dostupné aktivity, pomáhat jim s domácími úkoly i připravovat program. Každý den pro děti budou připravené 2-3 tzv. “dvacetiminutovky” – skupinové aktivity, kterých se děti budou moct volně účastnit – jedná se o kurzy rozličných aktivit od vzdělávacích, seznamovacích až po zábavu nebo pohybové aktivity.

PRO KOHO JE COLBEN CLUB URČENÝ?

Do Clubu mohou docházet všechny děti, které chodí na jakoukoliv základní školu, ať už v Praze či okolí. Primárně však bude sloužit dětem z blízkých škol – ZŠ Elektra, ZŠ Špitálská, ZŠ Balabenka a ZŠ Hloubětín. V případě zájmu rodičů zajistíme dětem z těchto škol doprovod do Colben centra po skončení vyučování. Náplň Colben clubu připravujeme pro děti od ca 8 do 13 let, ale určitě není věk omezen. Každý si v Clubu najde to svoje.

CO BUDOU DĚTI V CLUBU DĚLAT?

Každý den mohou děti trávit v Colben centru jinak. Mohou se účastnit nabízených “dvacetimutovek”, dělat si domácí úkoly, bavit se s kamarády, jen tak odpočívat, hrát deskové a společenské hry, sportovat na pumptrackové dráze nebo parkurovém hřišti, číst si knihy, učit se do školy nebo třeba využít audio-vizuální místnost pro svoji kreativní tvorbu.

CO DĚTEM COLBEN CLUB PŘINESE?

Naším cílem je nabídnout dětem širokou škálu aktivit, které děti odvedou od hraní na mobilních telefonech. Chceme navíc děti vzdělávat v oblastech, které jsou v životě důležité, ale ve školách se jim mnoho pozornosti nevěnuje. Jedná se o zvyšování finanční gramotnosti hrou, osvojování si technik tzv. “wellbeing”, kybernetická bezpečnost, robotika, kritické myšlení, psychohygiena, sociální dovednosti, respekt a komunikace. Věříme, že tyto dovednosti jsou pro děti v dnešní době minimálně stejně důležité jako faktické znalosti, které se ve školách učí nazpamět.

KOLIK TO BUDE STÁT?

Docházka do Colben clubu bude na základě členství. Vybrat si budete moct počet dní a délku členství. Ceny zveřejníme v průběhu letních prázdnin.

MŮŽU SVÉ DÍTĚ PŘEDBĚŽNĚ NAHLÁSIT UŽ TEĎ?

Pokud chcete být informováni o dalších detailech týkajících se Colben clubu včas, vyplňte kontaktní formulář a my se vám ozveme.